Redirect (8.x-1.7) - en to id translation catalogue (41 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Language
id: Bahasa

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Access
id: Akses

en: Path
id: Jalur

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Add another
id: Tambah lainnya

en: User ID
id: ID Pengguna

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Filter
id: Saring

en: Count
id: Jumlah

en: Ignore
id: Abaikan

en: Destination
id: Tujuan

en: Redirect
id: Pengalihan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ previous
id: ‹ sebelumnya

en: next ›
id: selanjutnya ›

en: Source
id: Sumber

en: Query
id: Kueri

en: 301 Moved Permanently
id: 301 Dipindah Permanen

en: « first
id: « awal

en: last »
id: akhir »

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: All languages
id: Semua bahasa

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Output machine name
id: Nama mesin output

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
id: Menemukan kesalahan ketika memproses @operation dengan argumen : @args

en: Asc
id: Urutan turun

en: The URL %url is not valid.
id: URL %url tidak valid.

en: With selection
id: Dengan pilihan

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. An example path is %user-wildcard for every user page. %front is the front page.
id: Tentukan halaman dengan menggunakan jalurnya. Masukkan satu jalur per baris. Karakter '*' adalah wildcard. Jalur contoh adalah %user-wildcard untuk setiap halaman pengguna. %front adalah halaman depan
