Redirect Extensions (8.x-1.1) - en to fr translation catalogue (38 entries)

en: Cancel
fr: Annuler

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Save
fr: Enregistrer

en: User
fr: Utilisateur

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Custom
fr: Personnalisé

en: Redirect
fr: Rediriger

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: 301 Moved Permanently
fr: 301 Redirection Permanente

en: 307 Temporary Redirect
fr: 307 Redirection Temporaire

en: Apply
fr: Appliquer

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
fr: Vous tentez de rediriger une page vers elle même. Cela provoquera une redirection infinie.

en: 300 Multiple Choices
fr: 300 Choix Multiples

en: 302 Found
fr: 302 Trouvé

en: 303 See Other
fr: 303 Voir Ailleurs

en: 304 Not Modified
fr: 304 Non Modifié

en: 305 Use Proxy
fr: 305 Utilise un Proxy

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Just a timestamp field.
fr: Juste un champ horodateur.

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Redirect status
fr: Statut de la redirection

en: Status code
fr: Code du statut

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
fr: Vous pouvez trouver plus d'informations sur les codes HTTP de statut sur <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: ID of user who created the URL redirect.
fr: Identifiant de l'utilisateur qui a créé la redirection d'URL.

en: Master
fr: Principal

en: URL Redirects
fr: Redirections d'URL

en: Created By
fr: Créé par

en: Original language
fr: Langue initiale

en: With selection
fr: Pour la sélection

en: List of redirects
fr: Liste des redirections

en: There is no redirect yet.
fr: Il n'y a pas encore de redirection.
