Redirect Extensions (8.x-1.3) - en to hu translation catalogue (43 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Save
hu: Mentés

en: User
hu: Felhasználó

en: Page
hu: Oldal

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Custom
hu: Egyéni

en: Desc
hu: Csökk

en: Redirect
hu: Átirányítás

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: 307 Temporary Redirect
hu: 307 Ideiglenes átirányítás

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
hu: A lap átirányítása önmagára mutat. Ez egy végtelen ciklust eredményez.

en: 300 Multiple Choices
hu: 300 Többszörös választás

en: 302 Found
hu: 302 Találat

en: 303 See Other
hu: 303 Lásd máshol

en: 304 Not Modified
hu: 304 Nem módosult

en: 305 Use Proxy
hu: 305 Proxy használat

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Created Date
hu: Létrehozás dátuma

en: Just a timestamp field.
hu: Csak egy időbélyeg mező.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Redirect status
hu: Átirányítási állapot

en: Status code
hu: Állapotkód

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
hu: További információ a HTTP átirányítás állapotkódjairól: <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: Creation timestamp
hu: Létrehozás időbélyege

en: ID of user who created the URL redirect.
hu: A webcím átirányítást létrehozó felhasználó azonosítója.

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: URL Redirects
hu: Webcím átirányítások

en: Created By
hu: Létrehozta

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: With selection
hu: A kiválasztottakkal

en: List of redirects
hu: Átirányítások listája

en: There is no redirect yet.
hu: Még nincsenek átirányítások.
