Redirect Extensions (8.x-1.9) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Reset
pt: Redefinir

en: Export
pt: Exportar

en: Save
pt: Salvar

en: User
pt: Usuário

en: Page
pt: Página

en: To
pt: Para

en: From
pt: De

en: Custom
pt: Personalizado

en: Desc
pt: Decrescente

en: Redirect
pt: Redirecionar

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: ‹ previous
pt: ‹ anterior

en: next ›
pt: próximo ›

en: 301 Moved Permanently
pt: 301 Movido Permanentemente

en: 307 Temporary Redirect
pt: 307 Temporariamente Redirecionado

en: Apply
pt: Aplicar

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
pt: Você está tentando redirecionar a página para ela mesma. Isso irá causar um loop infinito.

en: 300 Multiple Choices
pt: 300 Múltiplas Escolhas

en: 302 Found
pt: 302 Encontrado

en: 303 See Other
pt: 303 Veja Outro

en: 304 Not Modified
pt: 304 Não Modificado

en: 305 Use Proxy
pt: 305 Usar Proxy

en: « first
pt: « primeiro

en: last »
pt: último »

en: Offset
pt: Deslocamento

en: About
pt: Sobre

en: Created Date
pt: Data de criação

en: Just a timestamp field.
pt: Apenas um campo timestamp.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Redirect status
pt: Status do redirecionamento

en: You can find more information about HTTP redirect status codes at <a href="@status-codes">@status-codes</a>.
pt: Você pode encontrar mais informações sobre código de status de redirecionamentos HTTP em <a href="@status-codes">@status-codes</a>.

en: Data export
pt: Exportação de dados

en: Asc
pt: Ascendente

en: Master
pt: Principal

en: Original language
pt: Idioma original

en: With selection
pt: Selecione a ação
