Redirect message (1.0.3) - en to tr translation catalogue (6 entries)

en: Status
tr: Durum

en: Message
tr: İleti

en: Error
tr: Hata

en: Message type
tr: İleti türü

en: Warning
tr: Uyarı

en: The message type.
tr: İleti türü.
