Redis (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (6 entries)

en: Performance
de: Leistung

en: Read/Write
de: Lesen/Schreiben

en: Keys
de: Schlüssel

en: Memory
de: Arbeitsspeicher

en: Time spent
de: Zeitbedarf

en: Redis usage statistics
de: Statistiken zur Redis-Nutzung
