Redis (8.x-1.3) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: Version
uk: Версія

en: Performance
uk: Швидкодія

en: Client
uk: Клієнт

en: Read/Write
uk: Читати/Писати

en: Keys
uk: Ключі

en: Memory
uk: Пам'ять

en: Uptime
uk: Час роботи

en: Not connected.
uk: Немає з'єднання.
