Redis (8.x-1.6) - en to fi translation catalogue (5 entries)

en: Version
fi: Versio

en: Performance
fi: Suorituskyky

en: Client
fi: Asiakas

en: Read/Write
fi: Luku/Kirjoitus

en: Keys
fi: Avaimet
