Redis (8.x-1.8) - en to es translation catalogue (6 entries)

en: Version
es: Versión

en: Performance
es: Rendimiento

en: Client
es: Cliente

en: Read/Write
es: Lectura/Escritura

en: Keys
es: Claves

en: Memory
es: Memoria
