Redis (8.x-1.8) - en to nl translation catalogue (9 entries)

en: Version
nl: Versie

en: Performance
nl: Prestaties

en: Client
nl: Afnemer

en: Read/Write
nl: Lezen/Schrijven

en: Keys
nl: Sleutels

en: Memory
nl: Geheugen

en: Time spent
nl: Bestede tijd

en: Connected, using the <em>@name</em> client.
nl: Verbonden via de <em>@name</em> client-applicatie.

en: Not connected.
nl: Niet verbonden.
