Redis Watchdog (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (15 entries)

en: Operations
fr: Actions

en: Overview
fr: Vue d'ensemble

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: No log messages available.
fr: Aucune entrée du journal n'est disponible.

en: Export
fr: Exporter

en: User
fr: Utilisateur

en: Hostname
fr: Nom d'hôte

en: Filter
fr: Filtrer

en: Location
fr: Emplacement

en: Severity
fr: Importance

en: Count
fr: Décompte

en: Referrer
fr: Référent

en: Clear log messages
fr: Effacer les messages du journal

en: This will permanently remove the log messages from the database.
fr: Cela supprimera définitivement les messages du journal stockés dans la base de données.

en: Database log cleared.
fr: Les entrées du journal de la base de données ont été effacées.
