Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Value
ar: القيمة

en: Field
ar: الحقل

en: Label
ar: التسمية

en: Date format
ar: تنسيق التاريخ

en: General
ar: عام

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Default value
ar: القيمة الافتراضية

en: Autocomplete matching
ar: الإكمال التلقائي (متطابق)

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: Date and time
ar: التاريخ والتوقيت

en: Formatter settings
ar: إعدادات المنسق

en: Date type
ar: نوع التاريخ

en: Link label to the referenced entity
ar: تسمية الرابط بناء على الكيان المرجعي

en: Choose the type of date to create.
ar: أختر نوع التاريخ الذي تريد إنشائه

en: Date only
ar: التاريخ فقط

en: Type of item to reference
ar: نوع العنصر المراد الإشارة إليه

en: Computed date
ar: التاريخ المحوسب

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
ar: الحد الأقصى لعدد اقتراحات الاكمال التلقائي
