Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to da translation catalogue (23 entries)

en: Value
da: Værdi

en: Field
da: Felt

en: Label
da: Etiket

en: Date format
da: Datoformat

en: Start Date
da: Startdato

en: End Date
da: Slutdato

en: General
da: Generelt

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Default value
da: Standardværdi

en: Autocomplete matching
da: Autocomplete matchning

en: Date and time
da: Dato og tid

en: Formatter settings
da: Indstillinger for formatering

en: Date type
da: Datotype

en: Link label to the referenced entity
da: Link label til den refererede entity

en: Choose the type of date to create.
da: Vælg typen af dato der skal oprettes.

en: Date only
da: Kun dato

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
da: Vælg et format til visning af datoen. Husk at vælge et format som svarer til feltet, lad f.eks. være med at vise tiden for et felt som kun indeholder en dato.

en: Type of item to reference
da: Typen af element der skal refereres til

en: Reference method
da: Referencemetode

en: Computed date
da: Beregnet dato

en: The computed DateTime object.
da: Det beregnede Datetime-objekt.

en: Entity reference selection plugin settings
da: Indstillinger for entity-reference-valg-plugin

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
da: Maksimalt antal autocomplete-forslag.
