Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to he translation catalogue (17 entries)

en: Value
he: ערך

en: Field
he: שדה

en: Label
he: תווית

en: Date format
he: תבנית תאריך

en: Start Date
he: תאריך התחלה

en: End Date
he: תאריך סיום

en: General
he: כללי

en: Size of textfield
he: גודל שדה הטקסט

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: Date and time
he: תאריך ושעה

en: Date only
he: רק תאריך

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
he: בחרו פורמט להצגת התאריך. ודאו שהפורמט מתאים לשדה, למשל, אין טעם לבחור בפורמט המציג שעה לשדה שמכיל רק תאריך.

en: Type of item to reference
he: סוג הפריט לשיוך

en: Reference method
he: שיטת הפניה

en: Entity reference selection plugin settings
he: הגדרות לפלאגין בחירה של רפרנס ליישות
