Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Value
hi: मान

en: Field
hi: क्षेत्र

en: Label
hi: लेबल

en: Date format
hi: तारीख प्रारूप

en: Start Date
hi: आरंभ तारीख

en: End Date
hi: अंतिम तारीख

en: General
hi: सामान्य

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Autocomplete matching
hi: स्वत: पूर्ण मिलान

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: Date and time
hi: तिथि व समय

en: Link label to the referenced entity
hi: संदर्भित इकाई के लिए लिंक लेबल

en: Type of item to reference
hi: वस्तु के प्रकार के संदर्भ के लिए

en: Reference method
hi: संदर्भ विधि

en: Entity reference selection plugin settings
hi: एंटिटी संदर्भ चयन प्लगइन सेटिंग्स

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
hi: स्वयं पूर्ण करने के सुझाव की अधिकतम संख्या।
