Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to fi translation catalogue (24 entries)

en: Value
fi: Arvo

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Date format
fi: Päivämäärän muoto

en: Start Date
fi: Alkamispäivä

en: End Date
fi: Päättymispäivä

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: Date and time
fi: Aika ja päiväys

en: Date type
fi: Tietotyyppi

en: Link label to the referenced entity
fi: Linkitä etiketti viitattuun entiteettiin

en: Choose the type of date to create.
fi: Valitse luotavan päivämäärän tyyppi.

en: Date only
fi: Vain päivämäärä

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
fi: Valitse päivämäärän esitysmuoto. Varmista että asetat oikean muodon kentälle, esimerkiksi älä syötä kellonaikaa kentälle joka sallii ainoastaan päivämäärän.

en: Format: @display
fi: Muoto: @display

en: Type of item to reference
fi: Viitattavan kohteen tyyppi

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: Computed date
fi: Laskettu päivämäärä

en: The computed DateTime object.
fi: Laskettu DateTime objekti.

en: Entity reference selection plugin settings
fi: Entiteettiviittauksen valintaliitännäisen asetukset

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
fi: Automaattisten täydennysehdotusten maksimimäärä.
