Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to pl translation catalogue (24 entries)

en: Value
pl: Wartość

en: Field
pl: Pole

en: Label
pl: Etykieta

en: Date format
pl: Format daty

en: Start Date
pl: Data początkowa

en: End Date
pl: Data końcowa

en: General
pl: Ogólne

en: Size of textfield
pl: Rozmiar pola tekstowego

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Autocomplete matching
pl: Dopasowanie podpowiedzi

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: Date and time
pl: Data i czas

en: Formatter settings
pl: Ustawienia formatera

en: Date type
pl: Typ daty

en: Link label to the referenced entity
pl: Stwórz odnośnik z etykiety do wskazywanej encji

en: Choose the type of date to create.
pl: Wybierz typ tworzonej daty.

en: Date only
pl: Tylko data

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
pl: Wybierz format wyświetlania daty. Pamiętaj aby ustawić odpowiedni format pola tzn. pomiń czas w polu, które ma tylko datę.

en: Type of item to reference
pl: Typ elementu, który ma mieć referencję

en: Reference method
pl: Sposób referencji

en: Computed date
pl: Wyliczona data

en: The computed DateTime object.
pl: Wyliczony obiekt daty i godziny.

en: Entity reference selection plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki wyboru referencji do encji

en: Maximum number of autocomplete suggestions.
pl: Maksymalna liczba sugerowanych podpowiedzi.
