Reference Date Combo Field (1.0.0) - en to ro translation catalogue (20 entries)

en: Value
ro: Valoare

en: Field
ro: Câmp

en: Label
ro: Etichetă

en: Date format
ro: Format dată

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: Date and time
ro: Data și timp

en: Formatter settings
ro: Setări de formatare

en: Date type
ro: Tip de dată

en: Link label to the referenced entity
ro: Legați eticheta către entitatea de referință

en: Choose the type of date to create.
ro: Alegeți tipul de dată ce urmează a fi creat.

en: Date only
ro: Doar dată

en: Choose a format for displaying the date. Be sure to set a format appropriate for the field, i.e. omitting time for a field that only has a date.
ro: Alegeți un format pentru afișarea datei. Fi-ți sigur că setați un format corespunzător pentru câmp, de ex. omiteți timpul pentru un câmp care are doar o dată.

en: Type of item to reference
ro: Tipul elementului referit

en: Reference method
ro: Metodă de referință

en: Computed date
ro: Dată calculată

en: The computed DateTime object.
ro: Obiectul calculat de tip dată și oră.

en: Entity reference selection plugin settings
ro: Setări pentru extensia de selectare a referinței către o entitate
