Reference value pair (3.0.0-alpha2) - en to fi translation catalogue (22 entries)

en: - None -
fi: - Ei mikään -

en: Contains
fi: Sisältää

en: Maximum length
fi: Suurin pituus

en: Select list
fi: Valintalista

en: About
fi: Tietoja

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Starts with
fi: Alkaa

en: The maximum length of the field in characters.
fi: Kentän maksimipituus merkkeinä.

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: - Select a value -
fi: - Aseta arvo -

en: Appears in: @bundles.
fi: Esiintyy: @bundles.

en: Change handler
fi: Vaihda käsittelijää

en: The referenced entity
fi: Viitattu entiteetti

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Reference type
fi: Viittaustyyppi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
fi: Teksti joka näytetään kentän sisällä kunnes arvo on syötetty. Tämä vihje on usein esimerkkiarvo tai lyhyt kuvaus oletetusta muodosta.

en: Type of item to reference
fi: Viitattavan kohteen tyyppi

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
fi: Valitse automaattiseen täydennykseen käytettävää automaattisen täydennyksen tapaa. Huomaa että <em>Sisältää</em> voi aiheuttaa suorituskykyongelmia jos sivustollasi on tuhansia entiteettejä.

en: Autocomplete matching: @match_operator
fi: Automaattinen täydennys @match_operator avulla

en: %name: may not be longer than @max characters.
fi: %name: ei voi olla pidempi kuin @max merkkiä.

en: The %target_bundle bundle (entity type: %target_entity_type) was deleted. As a result, the %field_name entity reference field (entity_type: %entity_type, bundle: %bundle) no longer has any valid bundle it can reference. The field is not working correctly anymore and has to be adjusted.
fi: Paketti %target_bundle (entiteettityyppi: %target_entity_type) poistetiin. Entiteettiviittaus-tyyppisellä kentällä %field_name (entiteettityyppi: %entity_type, paketti %bundle) ei ole enää voimassa olevaa pakettia johon viitata. Kenttä ei toimi oikein ja sen asetuksia täytyy muuttaa.
