Reference value pair (4.0.0-alpha2) - en to el translation catalogue (23 entries)

en: - None -
el: - Κανένα -

en: Contains
el: Περιέχει

en: Maximum length
el: Μέγιστο μήκος

en: Select list
el: Λίστα επιλογής

en: About
el: Περί

en: Autocomplete matching
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης

en: Starts with
el: Αρχίζει με

en: The maximum length of the field in characters.
el: Το μέγιστο μήκος του πεδίου σε χαρακτήρες.

en: Field types
el: Τύποι πεδίων

en: - Select a value -
el: - Επιλέξτε μία τιμή -

en: Appears in: @bundles.
el: Εμφανίζεται σε: @bundles.

en: Change handler
el: Αλλαγή χειριστή

en: The referenced entity
el: Η αναφερόμενη οντότητα

en: Text value
el: Τιμή κειμένου

en: Reference type
el: Τύπος αναφοράς

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
el: Το κείμενο που θα εμφανίζεται μέσα στο πεδίο μέχρι να εισαχθεί μία τιμή. Αυτό το βοηθητικό στοιχείο είναι συνήθως παράδειγμα αναμενόμενης τιμής ή σύντομη περιγραφή της αναμενόμενου μορφότυπου.

en: Type of item to reference
el: Πληκτρολογήστε το στοιχείο αναφοράς

en: Reference method
el: Μέθοδος αναφοράς

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
el: Επιλέξτε τη μέθοδο που χρησιμοποιείται για τη συλλογή προτάσεων αυτόματης συμπλήρωσης. Σημειώστε ότι το <em>Περιέχει</em> μπορεί να προκαλέσει θέματα απόδοσης σε ιστοτόπους με χιλιάδες οντότητες.

en: Autocomplete matching: @match_operator
el: Ταύτιση αυτόματης συμπλήρωσης: @match_operator

en: %name: may not be longer than @max characters.
el: Το %name: δεν πρέπει να υπερβαίνει τους @max χαρακτήρες.

en: @label referenced from @field_name
el: @label αναφερόμενο από @field_name

en: @entity using @field_name
el: @entity που χρησιμοποιεί @field_name
