Reference value pair (4.0.0-alpha4) - en to ca translation catalogue (25 entries)

en: - None -
ca: - Cap -

en: Contains
ca: Conté

en: Maximum length
ca: Longitud màxima

en: Select list
ca: Llista de selecció

en: About
ca: Detalls

en: Autocomplete matching
ca: Coincidència en l'autocompletat

en: Starts with
ca: Comença amb

en: The maximum length of the field in characters.
ca: La llargada màxima del camp en caràcters.

en: Field types
ca: Tipus de camps

en: - Select a value -
ca: - Seleccioneu un valor -

en: Appears in: @bundles.
ca: Apareix a: @bundles.

en: Change handler
ca: Canvi del controlador

en: The referenced entity
ca: L'entitat referenciada

en: Text value
ca: Valor de tipus text

en: Reference type
ca: Tipus de referència

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ca: Text que es mostrarà dins del camp fins que s'introdueixi un valor. Aquest suggeriment és en general un valor de mostra o una breu descripció del format que s'hauria d'introduir.

en: Type of item to reference
ca: Tipus d'element a referenciar

en: Reference method
ca: Mètode de referenciar

en: Select the method used to collect autocomplete suggestions. Note that <em>Contains</em> can cause performance issues on sites with thousands of entities.
ca: Seleccioneu el mètode utilitzat per a recollir els suggeriments d'autocompletat. Tingueu en compte que <em>Conté</em> pot provocar problemes de rendiment en llocs amb milers d'entitats.

en: Autocomplete matching: @match_operator
ca: Coincidència en l'autocompletat: @match_operator

en: %name: may not be longer than @max characters.
ca: %name: no potser més llarg de @max caràcters.

en: @label referenced from @field_name
ca: @label referenciada des de @field_name

en: @label ID
ca: ID de @label

en: @entity using @field_name
ca: @entity utilitza @field_name

en: Relate each @entity with a @field_name set to the @label.
ca: Relaciona cada @entity amb un @field_name configurat en el @label.
