Registration codes (2.0.0) - en to fa translation catalogue (32 entries)

en: Operations
fa: عمل ها

en: List
fa: سجل

en: Enabled
fa: فعال

en: Taxonomy
fa: رده بندی

en: Reset
fa: اعاده

en: Settings
fa: تنظیمات

en: General settings
fa: تنظیمات عمومی

en: Manage
fa: مدیریت

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Create
fa: ایجاد

en: Active
fa: فعال

en: Published
fa: منتشر شده

en: Filter
fa: صافی

en: Term ID
fa: هویت کلمه

en: active
fa: فعال

en: ,
fa: ،

en: Desc
fa: نزولی

en: Expires
fa: منقضی شده

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Offset
fa: جابجایی

en: Uses
fa: استفاده‌ها

en: Display all taxonomy terms associated with a node from specified vocabularies.
fa: نمایش همه کلمه‌های طبقه‌بندی مرتبط با یک گره از لغتنامه‌های تعیین شده.

en: Items per page
fa: عنصر‌ها در هر صفحه

en: ‹‹
fa: >>

en: ››
fa: <<

en: - All -
fa: - همه -

en: « First
fa: >>اول

en: Last »
fa: آخر>>

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
