Regex Redirect (8.x-1.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (42 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Delete
fr: Supprimer

en: Language
fr: Langue

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: Path
fr: Chemin

en: User ID
fr: Identifiant (ID) utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Sort by
fr: Trier par

en: ‹ previous
fr: ‹ précédent

en: next ›
fr: suivant ›

en: 301 Moved Permanently
fr: 301 Redirection Permanente

en: Apply
fr: Appliquer

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
fr: Vous tentez de rediriger une page vers elle même. Cela provoquera une redirection infinie.

en: « first
fr: « premier

en: last »
fr: dernier »

en: Offset
fr: Décalage

en: About
fr: À propos

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Redirect status
fr: Statut de la redirection

en: Status code
fr: Code du statut

en: The redirect has been saved.
fr: La redirection a été enregistrée.

en: Enter an internal Drupal path or path alias to redirect (e.g. %example1 or %example2). Fragment anchors (e.g. %anchor) are <strong>not</strong> allowed.
fr: Entrez un chemin interne Drupal ou un alias de chemin pour la redirection, (ex. %example1 ou %example2). Les fragments d'ancre (ex. %anchor) <strong>ne sont pas</strong> autorisés.

en: UUID
fr: Identifiant universel unique (UUID)

en: Redirect ID
fr: Identifiant (ID) de redirection

en: Hash
fr: Hachage

en: Master
fr: Principal

en: Original language
fr: Langue initiale

en: The user ID of the node author.
fr: L'identifiant (ID) de l'utilisateur auteur du nœud.

en: The record UUID.
fr: L'identifiant universel (UUID) de l'enregistrement.

en: The redirect ID.
fr: L'identifiant (ID) de la redirection.

en: The redirect hash.
fr: Le hash de la redirection

en: The redirect type.
fr: Le type de redirection.

en: The redirect language.
fr: La langue de la redirection.

en: The redirect status code.
fr: Le code du statut de la redirection.

en: The date when the redirect was created.
fr: La date de création de la redirection.

en: It is not allowed to create a redirect from the front page.
fr: Il n'est pas permis de créer une redirection de la page d'accueil.

en: The anchor fragments are not allowed.
fr: Les fragments d'ancre ne sont pas autorisés.

en: The url to redirect from should not start with a forward slash (/).
fr: L'URL permettant la redirection ne doit pas commencer par une barre oblique (/).

en: Redirect source
fr: Source de la redirection
