Regex Redirect (8.x-1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (42 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Language
hu: Nyelv

en: URLs
hu: Webcímek

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Path
hu: Útvonal

en: User ID
hu: Felhasználó azonosítója

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: To
hu: Hova

en: From
hu: Honnan

en: Desc
hu: Csökk

en: Sort by
hu: Rendezés

en: ‹ previous
hu: ‹ előző

en: next ›
hu: következő ›

en: 301 Moved Permanently
hu: 301 Véglegesen áthelyezve

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: You are attempting to redirect the page to itself. This will result in an infinite loop.
hu: A lap átirányítása önmagára mutat. Ez egy végtelen ciklust eredményez.

en: « first
hu: « első

en: last »
hu: utolsó »

en: Offset
hu: Eltolás

en: About
hu: Leírás

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Redirect status
hu: Átirányítási állapot

en: Status code
hu: Állapotkód

en: The redirect has been saved.
hu: Az átirányítás elmentve.

en: Enter an internal Drupal path or path alias to redirect (e.g. %example1 or %example2). Fragment anchors (e.g. %anchor) are <strong>not</strong> allowed.
hu: Meg kell adni egy belső Drupal-útvonalat vagy egy útvonalálnevet az átirányításhoz (például „%example1” vagy „%example2”). A lapon belüli hivatkozások (például „%anchor”) <strong>nem</strong> engedélyezettek.

en: Redirect ID
hu: Átirányítás azonosító

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Original language
hu: Eredeti nyelv

en: The user ID of the node author.
hu: A tartalom szerzőjének felhasználói azonosítója.

en: The record UUID.
hu: A rekord UUID-ja.

en: The redirect ID.
hu: Az átirányítás azonosítója.

en: The redirect type.
hu: Az átirányítás típusa.

en: The redirect language.
hu: Az átirányítás nyelve.

en: The redirect status code.
hu: Az átirányítás állapotkódja.

en: The date when the redirect was created.
hu: Az átirányítás létrehozásának dátuma.

en: It is not allowed to create a redirect from the front page.
hu: Nem engedélyezett átirányítást létrehozni a címlapról.

en: Redirect source
hu: Átirányítás forrása
