Entity Registration (3.0.0-alpha6) - en to hr translation catalogue (51 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Register
hr: Registriraj se

en: Delete
hr: Ukloni

en: Operations
hr: Operacije

en: Email address
hr: Adresa e-pošte

en: Type
hr: Vrsta

en: Author
hr: Autor

en: Subject
hr: Naziv

en: Cancel
hr: Otkaži

en: Description
hr: Opis

en: Language
hr: Jezik

en: Enable
hr: Omogući

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Reset
hr: Poništi

en: Message
hr: Poruka

en: Weight
hr: Težina

en: Link
hr: Poveznica

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Preview
hr: Pregled

en: Default
hr: Zadano

en: Open
hr: Otvoreno

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: User
hr: Korisnik

en: Email
hr: E-pošta

en: User ID
hr: ID korisnika

en: Created
hr: Stvoreno

en: All
hr: Svi

en: Active
hr: Aktivno

en: Block
hr: Blok

en: Page
hr: Stranica

en: Module
hr: Modul

en: Host
hr: Poslužitelj

en: Filter
hr: Pročisti

en: Global settings
hr: Opće postavke

en: Send
hr: Pošalji

en: Desc
hr: Silazno

en: Configuration
hr: Postavke

en: Sort by
hr: Rasporedi po

en: Authoring information
hr: Podaci o autoru

en: Workflow
hr: Tijek

en: Default value
hr: Zadana vrijednost

en: Usage
hr: Upotreba

en: Machine name
hr: Stroju čitljiv naziv

en: Locked
hr: Zaključano

en: About
hr: Opis

en: No link
hr: Nema poveznice.

en: Asc
hr: Uzlazno
