Entity Registration (3.0.2) - en to am translation catalogue (34 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Email address
am: የኢሜል አድራሻ

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Subject
am: ዓርእስት

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Action
am: እርምጃ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Message
am: መልእክት

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: View
am: ትይታ

en: ID
am: አይዲ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Email
am: ኢሜይል

en: Active
am: ገባሪ

en: Global settings
am: አጠቃላይ አቀናባሪዎች

en: Unlimited
am: ያልተወሰነ

en: Position
am: ቦታ

en: Close
am: ዝጋ

en: Authoring information
am: የድርሰቱ መረጃ

en: Display label
am: መሰየሚያውን አሳይ

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Locked
am: የተቆለፈ
