Entity Registration (3.4.1) - en to eo translation catalogue (47 entries)

en: Title
eo: Titolo

en: Status
eo: Stato

en: Delete
eo: Forigu

en: Operations
eo: Operacioj

en: Type
eo: Tipo

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Subject
eo: Temo

en: Cancel
eo: Nuligu

en: Description
eo: Priskribo

en: Language
eo: Lingvo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Action
eo: Ago

en: Edit
eo: Redaktu

en: Date
eo: Dato

en: This action cannot be undone.
eo: Tiu ago ne eblas malfari.

en: Message
eo: Mesaĝo

en: - None -
eo: - Neniu -

en: Weight
eo: Pezo

en: Link
eo: Ligilo

en: Settings
eo: Agordoj

en: Label
eo: Etikedo.

en: Preview
eo: Antaŭrigardo

en: Default
eo: Defaŭlto

en: Open
eo: Malfermu

en: View
eo: Vidu

en: ID
eo: Identigilo

en: User
eo: Uzanto

en: Email
eo: Retmesaĝo

en: Created
eo: Kreita

en: Sent email to %recipient
eo: Sendis retpoŝton al %recipient

en: Active
eo: Aktiva

en: Page title
eo: Paĝa titolo

en: Host
eo: Gastiganto

en: Global settings
eo: Globalaj agordoj

en: Unlimited
eo: Senlima

en: Send
eo: Sendu

en: Configuration
eo: Agordoj

en: Position
eo: Loko

en: Authoring information
eo: Aŭtora informo

en: Create new revision
eo: Kreu novan revizion

en: Workflow
eo: Laborfluo

en: Display label
eo: Vidigita etikedo

en: Default value
eo: Defaŭlta valoro

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Placeholder
eo: Lokokupilo

en: - All -
eo: - Ĉio -
