Entity Registration (3.4.1) - en to he translation catalogue (82 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: מצב

en: Register
he: הרשמה

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Email address
he: כתובת דוא"ל

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Subject
he: נושא

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Enable
he: הפעלה

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Action
he: פעולה

en: Edit
he: עריכה

en: Date
he: תאריך

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Message
he: הודעה

en: - None -
he: - ללא -

en: Weight
he: משקל

en: Link
he: קישור

en: Settings
he: הגדרות

en: settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Preview
he: תצוגה מקדימה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Open
he: פתוח

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: States
he: מצבים

en: Before
he: לפני

en: After
he: אחרי

en: User
he: משתמש

en: Email
he: דוא"ל

en: User ID
he: מזהה משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Sent email to %recipient
he: נשלח דואר לנמען %recipient

en: Active
he: פעיל

en: Page title
he: כותרת דף

en: Module
he: מודול

en: Host
he: שם שרת

en: Global settings
he: הגדרות כלליות

en: Unlimited
he: ללא הגבלה

en: Send
he: שלח

en: Configuration
he: הגדרות

en: Position
he: מיקום

en: Close
he: סגירה

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Workflow
he: תהליך עבודה

en: Days
he: ימים

en: Hours
he: שעות

en: Plugin
he: פלאגין

en: Display label
he: תצוגת תווית

en: Changed
he: השתנה

en: Date created
he: נוצר בתאריך

en: Completed
he: נשלם

en: Multilingual
he: ריבוי שפות

en: Minutes
he: דקות

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Canceled
he: בוטל

en: From address
he: מכתובת

en: When
he: מתי

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Locked
he: נעול

en: Registration form
he: טופס רישום

en: About
he: אודות

en: The settings have been saved.
he: ההגדרות נשמרו

en: No link
he: אין קישור

en: Created timestamp
he: נוצרה חותמת זמן

en: Form mode
he: מצב טופס

en: Spaces
he: מרחבים

en: Workflow Settings
he: הגדרות תהליך עבודה (Workflow )

en: Placeholder
he: שומר מקום

en: - All -
he: - הכל -

en: Date changed
he: התאריך השתנה

en: Confirmation message
he: הודעת אישור

en: The referenced entity
he: היישות שאליה מצביע הרפרנס

en: Last saved
he: נשמר לאחרונה

en: Not saved yet
he: לא נשמר עדיין
