Entity Registration (3.4.2) - en to oc translation catalogue (74 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Subject
oc: Objècte

en: Cancel
oc: Anullar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Enable
oc: Activar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: This action cannot be undone.
oc: Aquesta accion es irreversibla.

en: Message
oc: Messatge

en: - None -
oc: - Pas cap -

en: Weight
oc: Pes

en: Link
oc: Ligam

en: Settings
oc: Paramètres

en: settings
oc: paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: True
oc: Verai

en: False
oc: Fals

en: Default
oc: Per defaut

en: Open
oc: Dobèrt

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: States
oc: Estats

en: Before
oc: Abans

en: After
oc: Aprèp

en: User
oc: Utilizaire

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: User ID
oc: Identificant (ID) utilizaire

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Sent email to %recipient
oc: Corrièr electronic mandat a %recipient

en: Active
oc: Actiu

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Module
oc: Modul

en: Off
oc: Desactivat

en: Host
oc: Òste

en: Custom
oc: Personalizat

en: Global settings
oc: Paramètres globals

en: Unlimited
oc: Illimitat

en: Send
oc: Mandar

en: Configuration
oc: Configuracion

en: Position
oc: Posicion

en: Close
oc: Tampar

en: Authoring information
oc: Informacions de publicacion

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Period
oc: Periòde

en: Workflow
oc: Flux de trabalhs

en: Days
oc: Jorns

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Multilingual
oc: Multilingüe

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Canceled
oc: Anullat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Locked
oc: Verrolhat

en: About
oc: A prepaus

en: Registration
oc: Enregistrament

en: No link
oc: Aucun ligam

en: - All -
oc: - Tot -

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat
