Entity Registration (3.4.3) - en to cs translation catalogue (118 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Status
cs: Stav

en: Register
cs: Registrovat

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Email address
cs: E-mail

en: Type
cs: Typ

en: Author
cs: Autor

en: Subject
cs: Předmět

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Language
cs: Jazyk

en: Enable
cs: Zapnout

en: Disabled
cs: Vypnuto

en: Enabled
cs: Zapnuto

en: Action
cs: Akce

en: On
cs: Zapnuto

en: Yes
cs: Ano

en: No
cs: Ne

en: Edit
cs: Upravit

en: Date
cs: Datum

en: This action cannot be undone.
cs: Tuto akci nelze vrátit.

en: Message
cs: Zpráva

en: - None -
cs: - Nic -

en: Weight
cs: Váha

en: Link
cs: Odkaz

en: Settings
cs: Nastavení

en: settings
cs: nastavení

en: Label
cs: Popisek

en: Preview
cs: Náhled

en: True
cs: Pravda (True)

en: False
cs: Nepravda (False)

en: Default
cs: Výchozí

en: Open
cs: Otevřené

en: View
cs: Zobrazit

en: Updated
cs: Aktualizováno

en: States
cs: Stavy

en: Before
cs: Před

en: After
cs: Po

en: User
cs: Uživatel

en: Email
cs: E-mail

en: User ID
cs: ID uživatele

en: Created
cs: Vytvořeno

en: Sent email to %recipient
cs: Poslán e-mail na adresu %recipient

en: All
cs: Vše

en: Active
cs: Aktivní

en: Page title
cs: Název stránky

en: Block
cs: Blok

en: Page
cs: Stránka

en: Module
cs: Modul

en: Off
cs: Vypnuto

en: Host
cs: Hostitel

en: Custom
cs: Vlastní

en: Filter
cs: Filtr

en: Global settings
cs: Globální nastavení

en: Sort order
cs: Pořadí

en: Unlimited
cs: Neomezené

en: State
cs: Stav

en: Send
cs: Poslat

en: Desc
cs: Sestupně

en: Configuration
cs: Nastavení

en: Ascending
cs: Vzestupně

en: Descending
cs: Sestupně

en: Position
cs: Pozice

en: CSS classes
cs: CSS třídy

en: Close
cs: Zavřít

en: Collapsible
cs: Sbalitelné

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: Authoring information
cs: Informace o autorovi

en: Create new revision
cs: Vytvořit novou revizi

en: Workflow
cs: Postup práce

en: Days
cs: Dnů

en: Months
cs: Měsíce

en: Hours
cs: Hodin

en: Display label
cs: Zobrazit popisek

en: Changed
cs: Změněno

en: Date created
cs: Datum vytvoření

en: Completed
cs: Dokončené

en: Reverse
cs: Obráceně

en: ‹ Previous
cs: ‹ Předchozí

en: Next ›
cs: Následující ›

en: Multilingual
cs: Vícejazyčné

en: Minutes
cs: Minuty

en: Output format
cs: Výstupní formát

en: Default value
cs: Výchozí hodnota

en: Apply
cs: Použít

en: Canceled
cs: Zrušeno

en: From address
cs: Adresa odesílatele

en: When
cs: Když

en: Usage
cs: Použití

en: Offset
cs: Posun

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Locked
cs: Uzamčeno

en: Registration form
cs: Formulář pro registraci

en: setting
cs: nastavení

en: About
cs: Popis

en: The settings have been saved.
cs: Nastavení bylo uloženo.

en: No link
cs: Žádný odkaz

en: Form mode
cs: Režim formuláře

en: Items per page
cs: Položek na stránku

en: Placeholder
cs: Zástupný řetězec

en: - All -
cs: - Vše -

en: « First
cs: « První

en: Last »
cs: Poslední »

en: Entity Type
cs: Typ entity

en: Operations links
cs: Odkazy na operace

en: Date changed
cs: Datum změny

en: Entity ID
cs: ID entity

en: Confirmation message
cs: Potvrzovací zpráva

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Entity types
cs: Typy entit

en: The referenced entity
cs: Odkazovaná entita

en: Custom output for TRUE
cs: Vlastní výstup pro hodnotu TRUE/PRAVDA

en: Custom output for FALSE
cs: Vlastní výstup pro možnost FALSE

en: CSS class name(s)
cs: Názvy CSS tříd

en: Last saved
cs: Naposledy uloženo

en: Not saved yet
cs: Zatím neuloženo

en: Separate multiple classes by spaces.
cs: Jednotlivé třídy oddělujte mezerou.
