Registration types (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (16 entries)

en: enabled
de: aktiviert

en: Delete
de: Löschen

en: disabled
de: deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Display
de: Anzeige

en: Page title
de: Seitentitel

en: Custom
de: Benutzerdefiniert

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Assigned roles
de: Zugewiesene Rollen

en: Assign roles
de: Rollen zuweisen

en: Registration type
de: Registrierungs Typ

en: Registration types
de: Teilnahmetypen

en: content @type: deleted @label.
de: Inhalt @type: @label wurde gelöscht.
