Registration types (8.x-1.0-alpha2) - en to hy translation catalogue (9 entries)

en: enabled
hy: ակտիվացված

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: disabled
hy: անջատված

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Label
hy: Պիտակ

en: Display
hy: Ցուցադրել

en: Page title
hy: Էջի վերնագիր

en: Machine name
hy: Մեքենայական անվանում
