Registration types (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: enabled
it: attivato

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: disabled
it: disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Label
it: Etichetta

en: Display
it: Visualizzazione

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni
