Registration types (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (13 entries)

en: enabled
tr: etkin

en: Status
tr: Durum

en: Delete
tr: Sil

en: disabled
tr: etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Label
tr: Etiket

en: Display
tr: Gösterim

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Custom
tr: Özel

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Registration type
tr: Kaydolma türü
