Registration types (8.x-1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Status
bn: স্ট্যাটাস

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: About
bn: সম্পর্কে
