Registration types (8.x-1.0-alpha3) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: enabled
hi: सक्रिय

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: disabled
hi: अक्षम

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Label
hi: लेबल

en: Display
hi: प्रदर्शन

en: ID
hi: आईडी

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में
