Registration types (8.x-1.0-alpha4) - en to es translation catalogue (15 entries)

en: enabled
es: activado

en: Status
es: Estado

en: Delete
es: Eliminar

en: disabled
es: desactivado

en: Description
es: Descripción

en: Enabled
es: Activado

en: Label
es: Etiqueta

en: Display
es: Presentación

en: Page title
es: Título de la página

en: Custom
es: Personalizado

en: Are you sure you want to delete %name?
es: ¿Seguro que desea borrar %name ?

en: Machine name
es: Nombre de sistema

en: About
es: Acerca de

en: Registration type
es: Tipo de Registro

en: content @type: deleted @label.
es: @type de contenido: eliminado @label.
