Registration types (8.x-1.0-alpha4) - en to ne translation catalogue (13 entries)

en: enabled
ne: सक्षम पारिएको

en: Status
ne: अवस्था

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: disabled
ne: अक्षम बनाइएको

en: Description
ne: विवरण

en: Enabled
ne: सक्षम बनाइएको

en: Label
ne: लेबल

en: Display
ne: प्रदर्शन

en: ID
ne: परिचय

en: Page title
ne: पृष्ठको शीर्षक

en: Custom
ne: अनुकूल

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा
