Registration types (8.x-1.0-alpha4) - en to oc translation catalogue (13 entries)

en: enabled
oc: activat

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: disabled
oc: desactivat

en: Description
oc: Descripcion

en: Enabled
oc: Activat

en: Label
oc: Etiqueta

en: Display
oc: Afichatge

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Custom
oc: Personalizat

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus
