Registration types (8.x-1.0-alpha4) - en to ur translation catalogue (8 entries)

en: enabled
ur: فعال

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: disabled
ur: غیرفعال شدہ

en: Description
ur: وضاحت

en: Enabled
ur: فعال

en: Label
ur: عنوان

en: ID
ur: شناخت
