Registration types (8.x-1.0-beta1) - en to ml translation catalogue (8 entries)

en: enabled
ml: പ്രവർത്തനക്ഷമമാക്കി

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: disabled
ml: അപ്രാപ്തമാക്കിയ

en: Description
ml: വിവരണം

en: Enabled
ml: സജ്ജമാക്കി

en: Label
ml: അടയാളം

en: Display
ml: ഡിസ്പ്ലേ
