Registration types (8.x-1.0-beta1) - en to nl translation catalogue (15 entries)

en: enabled
nl: ingeschakeld

en: Delete
nl: Verwijderen

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Display
nl: Weergeven

en: Page title
nl: Paginatitel

en: Custom
nl: Aangepast

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Tab title
nl: Tabbladtitel

en: Custom path
nl: Aangepast pad

en: Registration type
nl: Registratietype

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
