Registration types (8.x-1.0-beta2) - en to hu translation catalogue (16 entries)

en: enabled
hu: engedélyezett

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: disabled
hu: tiltott

en: Description
hu: Leírás

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Label
hu: Címke

en: Display
hu: Megjelenítés

en: ID
hu: Azonosító

en: Page title
hu: Oldal címe

en: Other
hu: Egyéb

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Tab title
hu: Fül címe

en: Registration type
hu: Regisztráció típusa
