Registration types (8.x-1.0-beta4) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: enabled
id: hidup

en: Delete
id: Hapus

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Display
id: Tampilan

en: Page title
id: Judul halaman

en: Other
id: Lainnya

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Machine name
id: Nama mesin

en: About
id: Tentang

en: Registration type
id: Tipe pendaftaran
