Related Nodes Block (1.0.0-rc7) - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: Previous
hi: पिछला

en: Next
hi: अगला

en: Node
hi: नोड

en: Include
hi: शामिल

en: Exclude
hi: बाहऱ कऱना

en: Nodes
hi: नोड्स

en: Ignore
hi: ध्यान न दे

en: Last
hi: अंतिम

en: First
hi: पहला

en: Limit
hi: सीमा

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: About
hi: के बारे में

en: Negate the condition
hi: हालत नकारना
