Related Nodes Block (1.0.0-rc8) - en to eu translation catalogue (15 entries)

en: Previous
eu: Aurrekoa

en: Next
eu: Hurrengoa

en: Node
eu: Nodoa

en: Include
eu: Barne

en: Exclude
eu: Baztertu

en: Nodes
eu: Nodoak

en: Ignore
eu: Entzungor egin

en: Last
eu: Azkena

en: Random
eu: Ausazkoa

en: First
eu: Lehena

en: Limit
eu: Muga

en: Select
eu: Aukeratu

en: Blocks
eu: Blokeak

en: About
eu: (r)i buruz

en: Negate the condition
eu: Baldintza ukatu
