RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha1) - en to hi translation catalogue (7 entries)

en: Resources
hi: संसाधन

en: Format
hi: प्रारूप

en: ID
hi: आईडी

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण

en: Web services
hi: वेब सेवाएं

en: UUID
hi: युयुआइङी
