RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha11) - en to hu translation catalogue (26 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Resources
hu: Erőforrások

en: Password
hu: Jelszó

en: Label
hu: Címke

en: username
hu: felhasználónév

en: password
hu: jelszó

en: Format
hu: Formátum

en: ID
hu: Azonosító

en: Not found
hu: Nem található

en: Url
hu: Webcím

en: Welcome
hu: Üdvözlet

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Plugin
hu: Beépülő

en: Authentication
hu: Azonosítás

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Resource
hu: Erőforrás

en: Full URL
hu: Teljes webcím

en: GET method settings
hu: GET metódus beállításai

en: POST method settings
hu: POST metódus beállításai

en: PATCH method settings
hu: PATCH metódus beállításai

en: DELETE method settings
hu: DELETE metódus beállításai

en: Supported format
hu: Támogatott formátum

en: Supported authentication
hu: Támogatott azonosítás

en: HEAD method settings
hu: HEAD metódus beállításai

en: PUT method settings
hu: PUT metódus beállításai
