RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Username
ja: ユーザー名

en: Resources
ja: リソース

en: Password
ja: パスワード

en: Label
ja: ラベル

en: Format
ja: フォーマット

en: Welcome
ja: 歓迎

en: Revision ID
ja: リビジョンID

en: Session ID
ja: セッションID

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Plugin
ja: プラグイン

en: Authentication
ja: 認証

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Web services
ja: ウェブサービス

en: Start time
ja: 開始日時

en: Resource
ja: リソース

en: End time
ja: 終了日時

en: GET method settings
ja: GET メソッドの設定

en: POST method settings
ja: POST メソッドの設定

en: PATCH method settings
ja: PATCH メソッドの設定

en: DELETE method settings
ja: DELETE メソッドの設定

en: Supported format
ja: サポートしているフォーマット

en: Supported authentication
ja: サポートしている認証

en: HEAD method settings
ja: HEAD メソッドの設定

en: PUT method settings
ja: PUT メソッドの設定
