RELAXed Web Services (8.x-1.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (25 entries)

en: Delete
ru: Удалить

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Resources
ru: Ресурсы

en: Password
ru: Пароль

en: Label
ru: Метка

en: Setup
ru: Установка

en: Format
ru: Формат

en: Welcome
ru: Добро пожаловать

en: Revision ID
ru: ID редакции

en: Session ID
ru: ID сессии

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Plugin
ru: Плагин

en: Authentication
ru: Аутентификация

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Web services
ru: Веб-службы

en: Start time
ru: Время начала

en: Resource
ru: Ресурс

en: GET method settings
ru: Настройка метода GET

en: POST method settings
ru: Настройка метода POST

en: PATCH method settings
ru: Настройки метода PATCH

en: DELETE method settings
ru: Настройки метода DELETE

en: Supported format
ru: Поддерживаемый формат

en: Supported authentication
ru: Поддерживаемый тип аутентификации

en: HEAD method settings
ru: Настройки метода HEAD

en: PUT method settings
ru: Настройки метода PUT
